Kardiologia dziecięca NFZ


Poradnia kardiologiczna dla dzieci.


Od stycznia 2012 roku nasza poradnia kardiologiczna jako jedna z nielicznych w całym województwie łódzkim działa w ramach umowy z NFZ, dzięki czemu możemy pomóc szerszej grupie małych pacjentów.

W naszej poradni leczone są dzieci ze zmianami w układzie krążenia: szmerami, wadami wrodzonymi serca oraz problemami kardiologicznymi takimi jak: omdlenia, arytmie serca, bóle w klatce piersiowej. Kierowani do nas mali pacjenci mają zapewnioną konsultację lekarza kardiologa oraz wykonywane badanie echokardiograficzne z użyciem Dopplera kolorowego (tak zwane USG lub ECHO serca) oraz w razie potrzeby EKG.

Badanie EKG.


Standardowe badanie trwa około 15-20 minut. Przeciwskazaniem do jego wykonania jest infekcja- wówczas badanie należy wykonać w innym terminie, gdyż infekcja może wpłynąć na wynik badania.

W przypadku, gdy badanie wymaga innych uzupełniających czynności, pacjenci kierowani są do ośrodków referencyjnych kardiologii dziecięcej. Do poradni kardiologicznej dla dzieci wymagane jest skierowanie od lekarza np. pediatry

Skontaktuj się z nami

Napisz lub zadzwoń aby umówić się na wizytę,

42 236 22 22 | info@elmomed.pl

88 548 77 33 - umawianie wizyt prywatnych

W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego. W związku z powyższym, w celu zminimalizowania ryzyka kontaktu osobistego, rekomendujemy telefoniczną rejestrację do poradni specjalistycznych oraz dostarczanie skierowań dla wizyt już zarejestrowanych drogą pocztową. Z wyrazami szacunku, Zespół ELMO-MED s.c.